۳۰
بهمن

استادیوم ولودرام (Stade Velodrome) با سازه‌ای زیبا و سایبانی امن

استادیوم ولودرام (Stade Velodrome) با سازه‌ای زیبا و سایبانی امن

ورزشگاه ولودروم (Stade Velodrome) ورزشگاهی در بندر مارسی، فرانسه و ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال المپیک مارسی است. این ورزشگاه در سال ۱۹۳۷ میلادی ساخته شده و چندین بار در طی سال‌های 1984 و 1998  2014  بازسازی شد. ظرفیت این ورزشگاه ۴۲٬۰۰۰ است. ورزشگاه ولودروم میزبان جام‌جهانی فوتبال ۱۹۳۸، جام‌جهانی فوتبال ۱۹۹۸ و جام ملت‌های اروپا ۱۹۶۰ بوده است.

استادیوم ولودرام (Stade Velodrome)  با سازه‌ای زیبا و سایبانی امن طراحی شده است.

پوسـته شـفاف به کار رفته در این ســازه، امکان دسترسی به مناظر اطراف را می‌دهد.

همچنین از بازدیدکنندگان در برابر شرایط مختلف جوی محافظت می کند.

قــدرت طــراحی این ســــــازه در نوع پوشش و عایق‌بندی آن است.

متریال این پارچه از جنس PTFE ساخته شده است؛ این پارچه برای دهــانه‌های بزرگ استفاده می‌شود.

این پارچه‌های خوش‌سیما و خوش‌ساخت نشان‌داده‌اند که در بـرابـر پوســــیدگی مقــاومت بـالایی دارنـد، اما در برابر پـــــــارگی همچـــنان ضــعف دارنـد.

روکش شده با پلی تترافلوئور اتلین (PTFE) که به اختصار فایبر گلاس با روکش تفلون نامیده می‌شود، از باکیفیت‌ترین پارچه‌هاست و قابلیت سرویس‌دهی را دارا هستند. این مصالح در طول مدتی که درجاهای اجرای در شرایط‌های مختلف آب‌وهوایی مورد استفاده قرار گرفته‌اند، ثابت کرده‌اند که خطر پوسیدگی پایین در اثر تابش امواج فرابنفش (UV) خورشید در مدت زمان زیاد دارند. این پارچه‌ها ارزش‌های خود را درسازه‌هایی که اغلب خوش‌سیما و خوش‌ساخت (از نظرفرم جذاب معماری) بوده و همچنین در دهانه‌های با طول بسیار زیاد اثبات کرده‌اند. از دیگر ویژگی‌های بارز این پارچه‌ها می‌توان به مقاومت فوق‌العاده زیاد در مقابل کثیفی، دوام بالا و نسوزبودن آن‌ها اشاره کرد.